Kształcenie podyplomowe dedykowane są osobom, które pragną uporządkować dotychczas zdobytą wiedzę oraz poszerzyć ją o kolejne zagadnienia. Studia podyplomowe na kierunku Urbanistyka i Planowanie Przestrzeni pozwalają na poznanie współczesnych trendów z zakresu urbanistyki, a nauka obejmuje głównie zajęcia praktyczne.
Jaki jest cel studiów podyplomowych na kierunku Urbanistyka i Planowanie Przestrzeni?
Studia podyplomowe na kierunku Urbanistyka i Planowanie Przestrzeni pozwalają spojrzeć szerzej na problematykę planowania przestrzennego. Studenci w toku kształcenia uzyskują szeroką wiedzę oraz umiejętności praktyczne, które odpowiadają aktualnie obowiązującym wymogom prawnym w zakresie gospodarki przestrzennej. Program nauczania uwzględnia zagadnienia przyrodnicze, techniczne, społeczne oraz ekonomiczne w odniesieniu do planowania przestrzennego. Ponadto studenci zapoznają się kwestiami dotyczącymi kultury, krajobrazu oraz rewitalizacji terenu. Ukończenie studiów umożliwia zdobycie umiejętności określania związków pomiędzy stanem zagospodarowania przestrzeni a nowymi potrzebami planistycznymi. Dodatkowo absolwent uczy się pracy w grupie, której celem jest efektywne rozwiązywanie pojawiających się problemów planistycznych.
Dla kogo są przeznaczone studia podyplomowe na kierunku Urbanistyka i Planowanie Przestrzeni?
Studia podyplomowe na tym kierunku dedykowane są osobom z wykształceniem wyższym. Grupę docelową stanowią tutaj osoby, które zawodowo zajmują się planowaniem przestrzennym oraz szeroko pojętą urbanistyką. Najczęściej słuchaczami studiów podyplomowych na tym kierunku są:
● zawodowi architekci,
● architekci krajobrazu,
● agenci nieruchomości,
● zatrudnienie w jednostkach samorządowych,
● geodeci,
● osoby pragnące pogłębić swoją wiedzę z zakresu planowania przestrzennego.
Perspektywy pracy po ukończeniu studiów podyplomowych na kierunku Urbanistyka i Planowanie Przestrzeni
Ukończenie studiów podyplomowych daje absolwentowi możliwość przekierowania swojej dotychczasowej ścieżki zawodowej. Jeśli absolwent zamierza kontynuować pracę w zawodzie związanym z urbanistyką, dzięki ukończeniu takich studiów podyplomowych podniesie swoje kompetencje i otworzy nowe możliwości rozwoju. Absolwenci Urbanistyki i Planowania Przestrzeni z powodzeniem znajdują zatrudnienie w biurach projektowych, firmach konsultingowych oraz instytucjach publicznych (np. w administracji państwowej).
Wybierz studia podyplomowe w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie
Warszawska uczelnia oferuje absolwentom studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich dwusemestrowe podyplomowe studia niestacjonarne na kierunku Urbanistyka i Planowanie Przestrzeni. Zajęcia na tej uczelni prowadzą urbaniści z uprawnieniami, którzy mają za sobą wieloletnie doświadczenie zawodowe. Są członkami Gminnych i Miejskich Komisji Urbanistycznych. Nauczanie odbywa się w trybie e-learningu i świetnie przygotowuje absolwentów do pracy w zawodzie, co ułatwiają wykorzystywane w kształceniu nowoczesne programy komputerowe.